Araç Folyo Kaplama Nasıl Yapılır?

Araç Folyo Kaplama Nasıl Yapılır? Blog, Ürünler

Yeni Aracınıza Folyo Kaplama Yöntemleri – Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

Folyo kaplama stili ile renk değiştirildiğinde aracınızın boyanması riskine girmezsiniz, isterseniz aracınızın komple rengini, isterseniz ayna, kaput, tavan, panjur veya torpido gibi parça şeklinde zevkinize göre mat renkler, parlak renkler veya karbon uygulamaları kullanarak değişiklik yapabilirsiniz.

dogan reklam

Zevkinize göre şekillendirebileceğiniz bir araçla farklı olmanın keyfini sürebilirsiniz.

Bunu yaparken birçok avantaja da aynı zamanda sahip olabilirsiniz. Bu yöntem aracınızın boyasını korurken boya ile kıyasladığınızda zaman ve bütçe tasarrufu sağlamaktadır.

Çiziklerin ve zedelenmelerin görünürlüğü azaltılırken, dış hava koşullarına karşı dayanıklı bir aracınız olacaktır.

Araç giydirme, araç kaplama, araç reklamı, araç üstü reklam gibi isimlerle de bilinen araç kaplama işlemi,son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir reklam ve pazarlama biçimidir.

Her gün on binlerce kişiye ulaşılabilmesi, maliyetinin bir kereye mahsus olması ve uzun yıllar sürdürülebilirliği araç kaplama tekniğini cazip kılan en önemli faktörlerdir.

Nedir Folyo Kaplama?

Aracın orijinal boyasının dış etkenlerden korunması, renginin değiştirilmesi, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya bölgesel renklendirmelerle dekoratif amaçlarla otomobilin dış yüzeyinin seçilen özel renkli folyolarla kaplanmasıdır.

dogan reklam

Araç Kaplama;

Kapı, kaput kapağı ve bagaj kapağı içleri haricindeki üzeri boyalı, vernikli ve pürüzsüz tüm yüzeylere uygulanabilir.

Araca Folyo Kaplamanın Faydası Nedir?

Renk değiştirme, dekoratif süsleme, boya kusurlarını saklama gibi estetik amaçlar dışında folyo ile kaplanan yüzeylerdeki orijinal boya ve vernik UV ışınlarından etkilenerek solmaz ve matlaşmaz, kuş pisliği, asit yağmurları, kar ve yakıcı güneş gibi zararlı dış etkenlere karşı korunur.

dogan reklam

Arabamın Rengini Değiştirmek Yasal mıdır?

Mevcut trafik yönetmelikleri gereğince, aracınıza uygulanacak kaplama, orijinal boyasının renginden farklılık gösteriyorsa, yeni rengin araç ruhsatına işletmeniz gerekmektedir..

Araç Kaplama Uygulamaları

Araç kaplama uygulamasından en az sekiz saat önce aracın tüm yüzeyi yıkanmalı ve kapalı bir alanda kurumaya bırakılmalıdır.

Normal şartlar altında kaliteli bir araç kaplama işleminin ömrü 2 yıla kadar uzayabilmektedir.

Araç kaplama resmi izne tabi bir işlemdir. Belediye, trafik muayene istasyonu ve emniyet trafik bürosu kurumlarına çeşitli belgelerle başvurup istenilen vergileri ödemeniz gerekmektedir.

Araç kaplamada vergi aracın cinsine ve uygulamanın araç üzerinde kapladığı alana bağlı olarak değişir.

Yasal olarak bir aracın ön, arka ve yan kısımlarına pencereler dahil edilmemek üzere kaplama işlemi uygulanır.

Arka pencereleri kapalı ticari araçlarda pencereler üzerine de kaplama yapılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart

Hemen Arayın